Gelişim Partnerlerimiz

Ali Turan BARNİÇ

Eğitmen & Davranış Uzmanı & Yazar

Ali Turan Barniç 1979 doğumludur. Kafkas ve Anadolu Üniversiteleri Pazarlama ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Daha sonra ilgi duyduğu klinik psikoloji alanında yüksek lisans ve doktorasını St. Clements University’de yapmıştır. Barniç; 2011 yılından itibaren kariyerini eğitmenlik yapmaya yönelik biçimlendirmiştir. İş hayatına devam ederken özel ilgi alanı olan psikoloji, kişisel gelişim, bilişsel davranışçı koçluk alanlarına yönelmiş, insanın biyopsikososyal gelişim modeline ilgi duymuştur.

Text
Text

Ali Turan BARNİÇ Biyografisi

Ali Turan Barniç 1979 doğumludur. Kafkas ve Anadolu Üniversiteleri Pazarlama ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Daha sonra ilgi duyduğu klinik psikoloji alanında yüksek lisans ve doktorasını St. Clements University’de yapmıştır. Metro Grosmarket, Toprak Kâğıt, Ülker, Saray Bisküvi, Vakıfemeklilik, BNP Paribas Cardiff, Finansemeklilik, TeknoSa, DiaSa, Metropol Hipermarketleri, Koçtaş gibi birçok kurumsal firmada farklı pozisyonlarda görev almıştır.

Hümanite Psikiyatri Hastanesi’nde Prof. Dr. Sedat Özkan moderatörlüğünde klinik psikoloji stajını yapmış ve hastanede birçok farklı uzman tarafından verilen psikoeğitimlere katılmıştır. Psikiyatrist Dr. Zeynep Pınar’dan eğitimler almış olup kendisi ile beraber makaleler yazmıştır. Ayrıca Dr. Zeynep Pınar’a eğitimlerinde asistanlık yapmıştır.

Barniç; 2011 yılından itibaren kariyerini eğitmenlik yapmaya yönelik biçimlendirmiştir. İş hayatına devam ederken özel ilgi alanı olan psikoloji, kişisel gelişim, bilişsel davranışçı koçluk alanlarına zaman ayırmaya karar vermiştir. İnsanın biyopsikososyal gelişim modeline ilgi duymuştur. Psikoloji ve psikoterapi uygulamalarına katılarak kendini geliştirdi. Hocaların hocası Dr. WyattWoodsmall'dan "Psikolojide Nlp Uygulamaları" ve "İleri Seviye Öğrenme ve Öğretme Teknolojileri" adlı eğitimleri almıştır. Ayrıca eğitimcinin eğitimi gibi birçok eğitime katılmıştır. Yirmi yıllık işletme ve pazarlama deneyimi ile psikoloji alanındaki akademik çalışmaları bir araya getiren Barniç, “Her Satışçı Bir Terapisttir” “Bilişsel Davranışçı Koçluk” “Bir İşletme Komedisi” “Panik Bozukluk” adlı kitapları kaleme almıştır. İş deneyimlerini psikoloji bilimiyle birleştiren Barniç, bu kapsamda eğitimler ve koçluk hizmeti vermektedir.

Kurumsal Eğitimler:

  • Yönetici Yetkinliklerini Geliştirme Eğitimleri
  • Satış ve Pazarlama Eğitimleri
  • Kişisel Gelişim Eğitimleri
  • Koçluk Eğitimler
  • Danışmanlık