Gelişim Partnerlerimiz

Atilla YILDIZTEKİN

Tedarik Zinciri ve Lojistik Yönetim Danışmanı

ODTÜ ‘de makine mühendisliği eğitimi almış olan Atilla Yıldıztekin, Borusan Lojistik, Arkas Lojistik, Aras Lojistik firmalarının Kurucu Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. 14 yıl farklı sektörlerde seksenden fazla kurumla tedarik zinciri, lojistik ve depo yönetimi konularında danışmanı olarak çalışmış, Mersin, İskenderun ve Derince Limanları özelleştirme projeleri de dahil olmak üzere, birçok büyük projede yer almış, ayrıca yabancı kuruluşların danışmanlığını yapmıştır.

Text
Text

Atilla YILDIZTEKİN Biyografisi

ODTÜ ‘de makine mühendisliği eğitimi almış olan Atilla Yıldıztekin, Borusan Lojistik A.Ş., Arkas Lojistik A.Ş. Aras Lojistik A.Ş. firmalarının Kurucu Genel Müdürü olarak görev yaptı. 14 yıldır farklı sektörlerde seksenden fazla kurumla tedarik zinciri, lojistik ve depo yönetimi konularında danışmanı olarak çalışmaktadır. Mersin Limanı, İskenderun Limanı, Derince Limanı özelleştirme projeleri de dahil olmak üzere, birçok büyük projede yer aldı. Mersin Bölgesi, Samsun Bölgesi, Hatay, Osmaniye, Kocaeli, Düzce, Gaziantep İlleri için 25-30 yıllık Lojistik Master Planları hazırladı. Samsun Lojistik Merkezi inşaatında çalıştı. Diyarbakır Lojistik Köyü çalışmasına danışmanlık yapmaktadır. Birçok yabancı kuruluşunun danışmanlığını yapmıştır.

Atilla Yıldıztekin, lojistik sektör dergilerinin yayın kurullarında görev yapıyor ve lojistik sektörüyle ilgili makaleler yazıyor. 13 yıl Dünya gazetesinde, haftalık Perşembe Rotası sayfasında ve birçok sektör dergisinde köşe yazarlığı yapan Yıldıztekin, lojistik konferanslarında konferans başkanı, panel başkanı, konuşmacı ve panelist olarak görev alıyor, televizyon programlarına katılıyor. MARLIM Türkiye Limanlar Derneği’nin ve UTİKAD Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmetler Derneği’nin, Uluslararası Nakliyeciler Derneği’nin (UND) yönetim kurulu üyeliğini ve lojistik komitelerinin kuruluşunu gerçekleştiren Yıldıztekin, LODER Lojistik Derneği’nde Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. CSCMP Konseyi’nin Türkiye Round Table Grubu Başkanlığını yapmış olan Yıldıztekin, Yeditepe Üniversitesinde lisansüstü ve doktora seviyesinde tedarik zinciri ve depo yönetimi konularında dersler vermektedir.

Yıldıztekin Tedarik Zinciri, lojistik ve depo yönetimi konularında kurumsal ve genel katılımlı eğitimler veriyor.