Gelişim Partnerlerimiz

İbrahim Ethem ABİKOĞLU

Avukat

2009 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesinde ekonomi hukuku üzerine ihtisasını yapan Av. İbrahim Ethem ABİKOĞLU, özellikle İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, ceza hukuku, ticaret ve şirketler hukuku ile bilişim hukuku üzerinde çalışmalarda bulunmuş, İstanbul’da kurucusu olduğu hukuk ofisiyle yerli ve yabancı müvekkillerine profesyonel avukat ve danışman kadrosu ile birlikte Türk Hukuku ve Uluslararası Hukuk nezdinde dava vekilliği ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Text
Text

İbrahim Ethem ABİKOĞLU Biyografisi

2009 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesinde ekonomi hukuku üzerine ihtisasını yapan Av. İbrahim Ethem ABİKOĞLU, LL.M. özellikle İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, ceza hukuku, ticaret ve şirketler hukuku ile bilişim hukuku üzerinde çalışmalarda bulunmuş, İstanbul Gayrettepe’de kurucusu olduğu hukuk ofisiyle yerli ve yabancı müvekkillerine profesyonel avukat ve danışman kadrosu ile birlikte

Türk Hukuku ve Uluslararası Hukuk nezdinde dava vekilliği ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Özyeğin Üniversitesinde İş ve Sosyal Güvenlik konusunda seminer vermektedir.

Eserleri:

  • 2009 Yılı - “OUTSOURCE Sözleşmelerinde Asıl İşveren-Alt İşverenlik Kapsamında IT Departmanında Çalışanların hakları”
  • 2009 Yılı - “5070 Sayılı Kanun Çerçevesinde Türk Hukukunda Güvenli Elektronik İmza”
  • 2010 Yılı - “Yargıtay Kararları Işığında Bilişim Sistemlerine Girme ve Kalma Suçları”

Uzmanlık Alanları:

  • İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Ceza Hukuku, Şirketler ve Ticaret
  • Hukuku ve Bilişim Hukuku